top of page

Kopalnia zdalna czy realna? Który system zajęć wybrać lepiej?

Czy stacjonarna nauka czegokolwiek w środowisku gry, której podstawowa wersja opiera się na rozgrywce online ma w ogóle sens? Cóż to pytanie, które chodziło nam po głowie jeszcze w momencie, w którym dopiero mierzyliśmy się z zamiarem otwarcia Kopalni Nauki i Wiedzy. Od początku w naszych głowach rysowała się wizja otwarcia stacjonarnej placówki, w której dzieci mogłyby się uczyć angielskiego, matematyki czy kodowania w grupie rówieśników i pod naszym okiem. Jesteśmy jednak świadomi tego, że zdalny model nauczania jest dla wielu osób po prostu wygodniejszy. Dziś więc chcielibyśmy opowiedzieć o obu formach wydobywania wiedzy w naszej Kopalni – zapraszamy do lektury!Zajęcia online w Kopalnia Nauki i Wiedzy

Nauka w Minecraft Education Edition – ułóżmy to wszystko od nowa

Jesteśmy grupą nauczycieli z bogatym doświadczeniem. Jeszcze kilka lat temu uczyliśmy dzieci zarówno zdalnie jak i stacjonarnie z wykorzystaniem standardowych metod nauczania. W pewnym jednak momencie zaczęło do nas dochodzić to, że przekazywanie wiedzy w ten szablonowy sposób nie przynosi takich rezultatów, na jakich nam zależy. Postanowiliśmy więc spojrzeć na kwestię nauczania z całkowicie nowym, świeżym podejściem – mówiąc dosłownie, wywrócić system do góry nogami i poukładać od zera niczym bloki Minecrafta.

Dlaczego Minecraft? Cóż ta gra od dobrych paru lat jest niezwykle popularna wśród uczniów z grupy wiekowej, którą uczymy – to po pierwsze. Po drugie dlatego, że w międzyczasie Microsoft wydał edukacyjną wersję tej gry – metodyka nauczania języka angielskiego w Minecraft Education Edition została opracowana przez University of Cambridge a my postanowiliśmy działać jako Kopalnia. Szybko więc zaczęliśmy stawiać pierwsze kroki w tym wirtualnym świecie i spotykać się w nim z naszymi studentami – byliśmy pod wrażeniem tego jak szybko jesteśmy w stanie przekazywać wiedzę i jak bardzo utrwala się ona w młodych umysłach. Jako korepetytorzy uczyliśmy zarówno zdalnie, jak i stacjonarnie – to właśnie i w tym miejscu dochodzimy do clou dzisiejszego artykułu – czy stacjonarna nauka angielskiego w Minecraft ma sens?


Stacjonarny angielski w Minecraft Education Edition

Czy stacjonarny model nauczania sprawdzi się w przypadku nauczania w Minecraft Education Edition? Yes, of course! Należy jednak zbudować ku temu odpowiednie warunki. Dlatego stworzyliśmy nowoczesne miejsce nauki w centrum Gdyni. Każdy z naszych uczniów ma zapewnione stanowisko komputerowe, przy którym może uczyć się angielskiego w swojej ulubionej grze wraz z grupą rówieśników i wykładowcą. Dzięki takiej formie nauki nauczyciel może na bieżąco kontrolować proces nauczania, a także integrować grupę na miejscu. To model edukacyjny, który opracowaliśmy na bazie doświadczeń zawodowych – każdy z naszych wykładowców językowych prowadził wcześniej stacjonarne korepetycje z angielskiego w Trójmieście. Grupy są zawsze dopasowane nie tylko pod względem wieku, lecz również poziomu wiedzy. Dzieci w trakcie takich zajęć nie tylko zdobywają wiedzę, ale także nawiązują nowe znajomości w realnym świecie.


Minecraft Education Edition zdalnie – Kopalnia Nauki i Wiedzy

Posiadamy również bogate doświadczenie w zakresie nauczania zdalnego, dlatego postanowiliśmy prowadzić lekcje także tą drogą. Cóż, podstawową zaletą tego modelu jest oczywiście oszczędność czasu poświęcanego na dojazdy do naszej placówki. Kolejną, jest możliwość pracy sam na sam z nauczycielem, bo zajęcia zdalne prowadzimy właśnie w takiej formie. A wadą? Za wadę można uznać brak integracji z grupą, na którą mocno stawiamy w przypadku zajęć stacjonarnych. Cytując klasyka – coś za coś. My jedynie nadmienimy, że dla uczniów online mamy przygotowane gratisowe, cyfrowe wersje podręczników Collins.


Kopalnia Nauki i Wiedzy – angielski, kodowanie i matematyka w Minecraft w Gdyni i online

Dlaczego w tym artykule piszemy głównie o nauce angielskiego w Minecraft? Ponieważ to właśnie od nauki tego języka zaczęliśmy naszą przygodę z Minecraft Edcation Edition. W ramach rozwoju naszego projektu dostrzegliśmy, że forma nauczania w świecie tej popularnej gry sprawdzi się również w przypadku innych przedmiotów. Postanowiliśmy więc rozbudować ofertę nauczania o matematykę i kodowanie w Minecraft Education Edition. Każdy z przedmiotów z naszej oferty jest wykładany przez naszą wykwalifikowaną kadrę – tak w formie zdalnej, jak i stacjonarnej. Ostateczny wybór modelu nauczania pozostawiamy rodzicom – każdy z nich pomoże dziecku opanować program w nietuzinkowy i ciekawy sposób dzięki połączeniu nauki z zabawą!
67 views0 comments

Comments


bottom of page