top of page

Szukasz pomysłu na ferie zimowe? Półkolonie w Kopalni Nauki i Wiedzy to pięć dni boostowania kreatywności w atmosferze wyśmienitej zabawy!

Jaka pogoda czeka nas w te ferie zimowe? Będzie biało a może wręcz przeciwnie – pogoda zaskoczy nas pierwszymi podrygami wiosny? Cóż, tego niestety nie da się jeszcze przewidzieć, ponieważ natura od kilku lat lubi płatać nam figle szczególnie w okresie zimowym. Pewne jest natomiast jedno – w ferie zimowe czeka na Was moc atrakcji w Kopalni Nauki i Wiedzy. Co konkretnie dla Was przygotowaliśmy? Klocki lego, zabawy twórcze i gry – tak te planszowe, jak i oczywiście te w minecraftowym świecie. Poszczególne atrakcje i program półkolonii opisujemy w niniejszym wpisie – zapraszamy do czytania i zapisów!Spis treści:

 1. Ferie w Kopalni Nauki i Wiedzy – półkolonie Gdynia

 2. Co przygotowaliśmy dla uczestników półkolonii?

 3. Minecraft Education Edition – nauka poprzez zabawę

 4. Wyżywienie dla uczestników

 5. Półkolonie w Gdyni – cena i promocja dla uczestników

Ferie w Kopalni Nauki i Wiedzy – półkolonie Gdynia

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy półkolonie dla dzieci w wieku szkolnym. Ferie zimowe organizowane w Kopalni nie będą polegać jedynie na spędzaniu czasu w świecie kultowego Minecrafta – wszystkie atrakcje wymieniamy w kolejnym akapicie. Już na samym początku chcielibyśmy wyłożyć Wam najważniejsze informacje organizacyjne – oto one:

 • Półkolonie trwają po 5 dni i odbywają się w dwóch turnusach: 29.01-2.02 i 05.02-09.02.

 • Zajęcia prowadzimy w dwóch grupach wiekowych (6-8 oraz 9-13 lat).

 • Dzieci przyjmujemy już od godziny 7:30 i mogą zostać u nas maksymalnie do godziny 17:00 (po wcześniejszym ustaleniu tego z rodzicem).

 • Zajęcia właściwe rozpoczynają się o godzinie 9:00, a kończą o 15:00.

 • Półkolonie odbywają się w Kopalni Nauki i Wiedzy w Gdyni, CH BATORY 10 Lutego 11/2 piętro.

 • Zapisy na półkolonie pod numerem: 577 742 022.

Co przygotowaliśmy dla uczestników półkolonii?

Zajęcia będą prowadzone przez profesjonalnych animatorów w dwugodzinnych blokach. Zajęcia przygotowaliśmy w taki sposób, aby były angażujące zarówno dla wytrawnych minecraftowiczów jak i kompletnych nowicjuszy i nowicjuszek – całe szczęście świat Minecrafta daje nam ogrom możliwości organizowania zabaw. Zacznijmy od tych manualnych – w tym zakresie przygotowaliśmy dla Was (dosłownie i w przenośni) prawdziwą bombę! Nieobeznanym wyjaśniamy, że TNT to jeden z podstawowych elementów gry Minecraft – blok wysadzający grunt w powietrze, dzięki czemu gracz może wydobywać kolejne bloki do tworzenia budowli. W ramach zajęć z rękodzieła prowadzonych w trakcie ferii, dzieci przy użyciu dostarczonych materiałów stworzą blok TNT w realnym, a nie wirtualnym świecie! Spokojnie, bez obaw – blok ten na pewno nie wybuchnie w domu ani na zajęciach. No, chyba że zostanie wypełniony cukierkami i wykorzystany jako piniata w trakcie imprezy takiej jak urodziny w Kopalni Nauki i Wiedzy. Z pewnością natomiast, blok ten będzie wspaniałą pamiątką z naszych półkolonii.

Jeżeli mowa o wirtualnej rozrywce, to dzieci będą miały okazję pograć w gry rozgrywające się w świecie Minecrafta i stworzone przez naszych edukatorów. Szachy, budowanie na czas, wyścigi z przeszkodami a może "Skywars – Rywalizacja na wysokościach"? Tytuły te są zaprojektowane w taki sposób, aby poradziła sobie z nimi także osoba, która nie miała wcześniej styczności z Minecraftem!

Czy to koniec atrakcji, jakie przygotowaliśmy? Nic z tych rzeczy! Na dzieci czekają klocki lego, planszówki, minecraftowe puzzle oraz przeróżne przybory i akcesoria, dzięki którym w trakcie ferii rozwiną swoją kreatywność. W przerwach między cyklami zajęć z animatorami będą miały dostęp do naszej filmoteki pełnej seriali i filmów dla dzieci oraz do komputerów z zainstalowanym Minecraftem – to czas na własne rozgrywki i budowanie świata.

Minecraft Education Edition – nauka poprzez zabawę

Zapewne większość naszych czytelników dobrze wie, czym jest edukacyjna wersja Minecrafta. Niemniej jednak tym, którzy trafili tutaj ponieważ szukają ciekawego pomysłu na ferie w Gdyni, chcielibyśmy pokrótce wytłumaczyć czym jest Minecraft Education Edition. To coś więcej niż gra – to potężne narzędzie dydaktyczne, z którego wykorzystaniem prowadzimy takie zajęcia jak:

W dużym uproszczeniu gra w Minecrafta polega na kreowaniu wirtualnego świata, a jej edukacyjna wersja została wzbogacona o funkcje, dzięki którym nauczyciel może prowadzić zajęcia w wirtualnej klasie znajdującej się w świecie gry. Uczniowie zdobywają wiedzę z zaangażowaniem równym temu, z jakim oddają się wirtualnej rozrywce. Nie od wczoraj przecież wiadomo, że nauka poprzez zabawę przynosi doskonałe efekty. Minecraft jest obecnie najpopularniejszą grą komputerową wśród dzieci w wieku szkolnym a Minecraft Education Edition jest promowany przez takie instytucje Uniwersytet Cambridge czy Microsoft.

Wyżywienie dla uczestników

Jakie wyżywienie przygotowaliśmy dla uczestników? Na nasze półkolonie w Gdyni przygotowaliśmy:

 • domowe, pożywne obiady z gastronomii LUNA,

 • stały i nieograniczony dostęp do słonych paluszków i kruchych ciasteczek,

 • stały i nieograniczony dostęp do herbaty i wody z cytryną.

Uczestnicy i uczestniczki naszych półkolonii muszą zabrać ze sobą jedynie drugie śniadanie, które będzie spożywane w przerwie między zajęciami.

Półkolonie w Gdyni – cena i promocja dla uczestników

Dla osób, które zapiszą się przed 24.01, oferujemy zapis w promocyjnej cenie – zaledwie 720 zł. Cena standardowa za organizowane przez naszą Kopalnię ferie zimowe w Gdyni to 790 złotych. Zapraszamy serdecznie do zapisów – z nami Twoje dziecko spędzi ferie w kreatywny, twórczy i rozwijający sposób w inspirującym towarzystwie rówieśników i animatorów!


17 views0 comments
bottom of page