top of page

Tak kopaliśmy wiedzę na dniach otwartych!

Zależy nam na tym, aby Kopalnia Nauki i Wiedzy tętniła życiem – aby każdy uczeń czuł się dobrze w naszych salach i w przyjemny sposób mógł przyswoić szkolny materiał. Dlatego bardzo staramy się budować atmosferę tego miejsca i przyciągać do niego jak najwięcej osób. Jest nam więc niezmiernie miło, kiedy mamy okazję Was gościć w tak licznym gronie. Oto krótka relacja z ostatnich dni otwartych. Osoby, które jeszcze nie miały okazji nas odwiedzić, zapraszamy na dwa kolejne dni otwarte, które odbędą się w dwie ostatnie soboty września!


Kopalnia Nauki i Wiedzy Gdynia – nasza szkoła mieści się w samym centrum!

Bardzo nas cieszy, że dotarcie do naszej szkoły nie sprawiło większości osób dużego problemu. Nasza placówka mieści się na drugim piętrze części biznesowej w CH Batory w Gdyni. Dostaniesz się do nas wchodząc od strony parkingu przy ulicy Stefana Batorego – kieruj się do windy w wejściu obok sklepu Żabka.


Jeżeli już mowa o lokalizacji to zachęcamy rodziców do pozostawienia dzieci na zajęciach próbnych w naszej szkole. W tym czasie mogą Państwo pójść na zakupy do Batorego lub oczywiście, również wziąć udział w zajęciach, choć ich pełna wersja jest skierowana do osób w wieku 7-16 lat :). Prowadzimy zajęcia w specjalnej, opracowanej przez Microsoft wersji gry Minecraft stworzonej dla potrzeb szkolnych – Minecraft Education Edition. Dzieci w trakcie zajęć średnio 60 % czasu spędzają w grze, a pozostałe 40% poświęcają na pracę z podręcznikiem i innymi pomocami edukacyjnymi. Lekcje są oczywiście prowadzone przez nauczyciela – tak w realnym, jak i w wirtualnym świecie.

Zajęcia w trakcie dni próbnych prowadzone są praktycznie przez cały czas między godziną 10:00 a 18:00. Osoby zainteresowane mogą więc wziąć w nich udział o dowolnej porze, bez umawiania się na konkretną godzinę. Nasi nauczyciele są cały czas gotowi do prowadzenia zajęć – matematyka w Minecraft, angielski w Minecraft, a może kodowanie w Minecraft? Psst – w tym momencie zdradzimy, że dopiero się rozkręcamy i w planach mamy już kolejne przedmioty.

Zajęcia z matematyki w Minecrafcie

Matematyka to jedna z tych dziedzin, której przyswojenie sprawia ogromne trudności młodym umysłom – nie u nas! Minecraft daje nam możliwość zobrazowania zasad rządzących matematyką – w ten sposób dzieci faktycznie widzą efekty wykonywanych obliczeń, bo dzięki ich wykonywaniu kreują otaczający je świat!


Zajęcia z kodowania w Minecrafcie

A jak wygląda nauka kodowania w Minecrafcie? Osobom, chociażby minimalnie zaznajomionym z tematem wyjaśnimy, że jest ona nieco podobna do tworzenia linii kodu w platformach Low-Code. MakeCode to Minecraftowy język kodowania. W jego ramach tworzymy kod poprzez łączenie bloków i nadawanie im konkretnych komend. Możemy w ten sposób tworzyć funkcyjne elementy i skontrolować ich działanie w świecie gry. Uzyskany w ten sposób kod możemy przemianować na popularne języki programowania takie jak JAVA czy Python.


Zajęcia z angielskiego w Minecrafcie

Zajęcia z angielskiego w Minecrafcie okazały się absolutnym

hitem – dzieci rozwiązywały zadania w wirtualnej klasie między innymi poprzez tworzenie zdań. Poprawnie ułożone zdania pozwalały im przejść to kolejnego etapu – tak gry jak i zajęć. To właśnie połączenie nauki z zabawą, na które stawiamy!


Niespodzianki, niespodzianki i jeszcze raz niespodzianki – nie zdradzimy Wam ich w tym artykule, ponieważ zależy nam na tym, aby Kopalnia Nauki i Wiedzy w Gdyni była miejscem, w którym zawsze dowiecie się czegoś nowego. Dlatego zapraszamy serdecznie na zajęcia próbne w naszej placówce – najbliższe dni otwarte odbędą się w soboty 23.09 oraz 30.09!

107 views0 comments

Commentaires


bottom of page